Wojciech Borowski

CEO, McCANN Worldgroup, Managing Director, McCann & MRM

W 2014 roku kierowana przez niego McCANN Worldgroup, została wyróżniona przez magazyn Media i Marketing Polska jako Grupa Reklamowa Roku. W skład Grupy wchodzą 3 firmy: McCANN & MRM – zintegrowana agencja reklamowa, Craft & Momentum – agencja marketing services, eventów i produkcji oraz Weber Shandwick – agencja Public Relations.

Posiada bogate doświadczenie w budowaniu firm – zarówno na poziomie korporacji, jak i startupów, a także w odbudowywaniu pozycji rynkowej firm, tak, że stają się one wiodącymi graczami na rynku (np. Grupa Euro RSCG Poland).

Pracuje w branży reklamowej, z krótkimi przerwami, od 1996 roku. Karierę zaczynał w agencji Grey Warsaw. Ostatnio był partnerem w firmie GeoMobile, wcześniej kierował Grupą Euro RSCG Poland. Studiował finanse i ekonomię na Uniwersytecie w Hartford w USA, gdzie otrzymał stypendium za osiągniecia sportowe. W 2011 został wybrany Człowiekiem Roku Reklamy magazynu Brief, a w 2012 Człowiekiem Europy Havas Worldwide.

W 2013 roku został po raz drugi wybrany Przewodniczącym Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Od 2008 roku jest członkiem Young Presidents’ Organization.