Momentum wygrywa Nespresso

Momentum – agencja marketingu zintegrowanego, wchodząca w skład McCann Worldgroup wygrała przetarg na aktywację konsumencką dla marki Nespresso, pokonując w 2 etapowej rywalizacji 4 konkurentów.

Zadaniem agencji było opracowanie koncepcji i mechaniki oraz wdrożenie aktywacji konsumenckiej, realizowanej w największych centrach handlowych na terenie Polski. Aktywacja będzie wsparciem dla launchu nowej maszyny w portfolio marketera – UMilk. Momentum jest odpowiedzialne za pomysł kreatywny, mechanikę, scenografię i realizację, jak również koncepcję i produkcję aplikacji na iPady.

Podczas eventów, odwiedzający galerie handlowe będą mogli, nie tylko degustować kawę Nespresso, ale również zaprojektować autorską filiżankę, wykorzystując do tego aplikację. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone bonami Apart o wartości 250 zł oraz filiżankami z kolekcji Glass od Nespresso. Dodatkowo wszyscy, którzy zakupią maszynę UMilk do końca października br., otrzymają voucher na kawę o wartości 245 zł. Więcej o akcji na www.umilk.pl.

Sukces zawdzięczamy wnikliwej analizie charakteru marki, przygotowanej na wczesnym etapie przetargu i dogłębnym zrozumieniu celów. Dało to nam solidne podstawy do przygotowania rozwiązania z zakresu Experiential Marketingu – powiedziała Monika Łapczyńska-Zygan – Client Service Director w Momentum.

Rzadko zdarza się, że wszystkie linie kreatywne, przedstawione przez agencje, podobają się Zarządowi. W przypadku Momentum tak właśnie się stało. Niosą one za sobą potencjał, który w przyszłości chętnie wykorzystamy – powiedziała Joanna Turczyk Marketing Manager Nespresso.